Mlynica Lofty

Cena na vyžiadanie

možnosť odpočtu

Mám záujem

Mlynica je jedným zo žiarivých príkladov revitalizácie industriálnych stavieb v Bratislave, ktorá nás zaujala od prvého momentu. Spája kancelárske priestory, co-working, eventový priestor a loftové bývanie na Turbínovej ulici v bývalej priemyselnej časti bratislavského Nového Mesta. Budova pórobetónky sa v rokoch 2015 – 2016 premenila vďaka veľkému množstvu úsilia a architektom z Gut Gut na moderný priestor, ktorý však stále ctí a zachováva svoju históriu. Oslovilo nás, že k revitalizácii pristúpili majitelia skutočne zodpovedne a ich poctivú prácu je vidieť. Stačí sa po Mlynici prejsť a jej pôvodný industriálny duch na vás dýchne z každej steny.

LEVEL 1: 43,43 m2
LEVEL 2: 35,28 m2
TERASA: 23,80 m2
CELKOVÁ ÚŽITKOVÁ PLOCHA: 102,51 m2
Cena na vyžiadanie
možnosť odpočtu
PDF na stiahnutie Mám záujem
Mlynica Loft A

Chcete vidieť, čo sa dá z loftov vyčarovať?

LEVEL 1: 36,01 m2
LEVEL 2: 67,85 m2
TERASA: 56,80 m2
CELKOVÁ ÚŽITKOVÁ PLOCHA: 160,66 m2
Cena na vyžiadanie
možnosť odpočtu
PDF na stiahnutie Mám záujem
Mlynica Loft C

Chcete vidieť, čo sa dá z loftov vyčarovať?

Dva lofty v obytnej časti sme si zarezervovali hneď, ako to bolo možné, pretože sme v nich, ako i v celej Mlynici, videli obrovský potenciál. Výhľady z veľkej strešnej terasy, jej skvelú lokalitu, vlastné parkovanie, ale hlavne možnosť vytvorenia skutočne zaujímavého interiéru. Loft A a Loft C teraz ponúkame ďalej ako holobyty a je len na vás, ako s nimi budete pracovať. V cene je však aj štúdia interiéru – náš pohľad na to, ako z týchto loftov vyžmýkať maximum potenciálu. Realizáciu štúdie dokážeme zabezpečiť na vyžiadanie.

O Mlynici

Chcete vidieť, ako prebieha revitalizácia?
Pozor! Fotografie obsahujú tvrdú prácu.

Zažite Mlynicu na vlastnej koži


1964

25. februára začala skúšobná prevádzka Bratislavskej pórobetónky - závodu na výrobu pórobetónových tvárnic, panelov a iných prvkov pre celý Západoslovenský kraj.

1964
90-te roky

90. roky

Krátko po Nežnej revolúcii v Bratislavskej pórobetónke končí pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Budova Mlynice a k nej prislúchajúce silo zostávajú v nasledujúcom období bez využitia a postupne chátrajú.

2016

52 rokov po zahájení pôvodnej výroby sa v pórobetónke znova zapálil plamienok života. Projekt Mlynica získal stavebné povolenie a v spolupráci s architektmi štúdia Gut Gut sa začalo na starej budove pracovať. Vyrezali sa nové okná, pridali podlažia, a to všetko za podmienok, ktoré boli mimoriadne sťažené a limitované pôvodnou stavbou. Všetky stavebné práce si vyžadovali dvojnásobok úsilia, ale napriek tomu postupovala výstavba vpred každým dňom.

2016
2017

2017

Pretváranie z porobetónky na Mlynicu je dokončené. Vznikol moderný industriálny priestor, ktorý je platformou na komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miestom rozmanitých spoločenských podujatí. Obsahuje co-working, kancelárie a tiež bývanie v loftoch.

Kde budete bývať?

Industriálna časť Nového Mesta ponúka viac ako len krásny výhľad a industriálny dizajn. Uvidíte, že všetko dôležité je po ruke!

Zakričte na nás

Chcete sa niečo opýtať? Dohodnúť si stretnutie? Prísť sa pozrieť do niektorého z našich priestorov? Napíšte nám.